Drobne prace remontowe. Jakich narzędzi potrzebujesz?

Remont w domu zazwyczaj kojarzy się z wizytą fachowców i koniecznością wykorzystania profesjonalnych urządzeń. Jednak w wielu przypadkach wszystkie prace remontowe możesz wykonać na własną rękę. Do tego niezbędne jest jednak odpowiednie wyposażenie, które pozwoli solidnie wykonać wszystkie zadania. Jakich narzędzi potrzebujesz, aby komfortowo wykonać drobne prace remontowe?

Wiertarka

Jednym z najbardziej przydatnych urządzeń w domowym warsztacie jest wiertarka. Pozwala ona zarówno na wieszanie różnych elementów ozdobnych (z wkrętami jako zamiennikami gwoździ), jak i umieszczanie na ścianach podwieszanych szafek. Do twardych materiałów, takich jak cegły, beton czy kamień przeznaczone są wiertarki udarowe. Umożliwiają one w stosunkowo łatwy sposób stworzyć właściwy otwór na wkręt. Takie urządzenia nadają się również do wiercenia w płytkach, co nierzadko jest koniecznością w przypadku montażu mebli łazienkowych.

Wkrętarka

Sprzętem analogicznym do opisanej powyżej wiertarki jest wkrętarka. Pozwala ona na wygodne umieszczanie wkrętów w ścianie oraz wykorzystanie ich jako podporę do montowanych mebli i dekoracji. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli różniących się mocą i przeznaczeniem. Bardzo często można trafić na wiertarko-wkrętarki, które łączą w sobie zalety obydwu urządzeń. To zaś pozwala na oszczędność pieniędzy i miejsca w domu.

Poziomica

Niezwykle ważnym narzędziem, które przydaje się podczas drobnych prac remontowych, jest poziomica. Umożliwia ona sprawną ocenę ustawienia montowanych elementów - chodzi o to, aby ich powierzchnia była idealnie płaska i równoległa do pozostałych płaszczyzn oraz nie sprawiała problemów podczas użytkowania. W zależności od potrzeb i preferencji można wybrać poziomice laserowe lub też tradycyjne, które cechują się jednak mniejszą precyzją.

Miarki

Oczywiście trudno wyobrazić sobie remont bez precyzyjnych pomiarów. Do tego potrzebne są miarki, które w zależności od potrzeb występują w różnych wersjach. Miarki składane są sztywne i pozwalają na dokładne zaznaczenie niewielkich długości. W przypadku większych elementów potrzebna będzie miarka zwijana, która jednak jest elastyczna i może być mniej precyzyjna. Kiedy podstawowe narzędzia nie wystarczą, można zdecydować się na taśmę mierniczą, która jest o wiele dłuższa.

Pozostałe akcesoria

Do niezbędnika domowej „złotej rączki” należy również dodać drobne narzędzia i akcesoria, bez których nie dałoby się wykonać praktycznie żadnych prac. Jest to młotek, kombinerki oraz różnego rodzaju klucze. Najbardziej uniwersalną wersją jest klucz nastawny, który można regulować i z tego względu nadaje się do śrub różnej wielkości. Przydatną rzeczą może być również klucz do rur, który sprawdzi się w łazience i kuchni. Oprócz tego dobrze wyposażyć się w zapas gwoździ, wkrętów oraz innych drobnych elementów praktycznych podczas napraw i remontu.

Z pomocą powyższych narzędzi z łatwością wykonasz drobne prace remontowe. Oczywiście w zależności od potrzeb i specyfiki naprawy możesz rozwinąć powyższą listę, dzięki czemu w pełni wyposażysz domowy warsztat.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię