Kosiarka akumulatorowa z akumulatorem i ładowarką w komplecie – dlaczego warto ją mieć na nadchodzący sezon wiosenny?

Gęsty, równo przystrzyżony trawnik to wizytówka każdego ogrodnika. Podczas przygotowań na wiosenne porządki warto pomyśleć nad niezbędnymi narzędziami, które będą nam towarzyszyły  w nadchodzących pracach ogrodowych. Jeśli cenimy komfort użytkowania, a przy tym szukamy praktycznych rozwiązań, to cennym dodatkiem do naszego schowka okaże się kosiarka akumulatorowa. Dlaczego to właśnie na nią warto postawić w wiosennym sezonie?

Jak dobrze wybrać?

Oferta urządzeń do koszenia trawy jest bogata. Mamy w niej do wyboru kosiarki ręczne, elektryczne, z zasilaniem sieciowym, spalinowe, akumulatorowe, a w końcu traktorowe. Choć wielość wyboru może przytłaczać, dobrze podjęta decyzja ułatwi nam pracę przez cały sezon. Czym więc charakteryzuje się kosiarka akumulatorowa?

Dla nielubiących hałasu

Kosiarkę z akumulatorem bez problemu możemy wykorzystywać w przestrzeniach przydomowych. Ze względu na cichą pracę sprzętu, nie narazimy się sąsiadom, a godziny pracy będą zależne tylko od nas. Użytkowanie kosiarek akumulatorowych jest także przyjazne dla środowiska, nie wytwarza zanieczyszczeń.

Funkcjonalne użycie

W przypadku kosiarek akumulatorowych, kabel, który plącze nam się pod nogami, nie stanowi tu problemu. Dzięki temu podczas koszenia trawy nie musimy być ograniczeni długością i zasięgiem przewodu, poszukiwanie wolnych gniazdek elektrycznych nie przysparza nam już bólu głowy. Dodatkowo, nie ryzykujemy możliwością najechania na kabel, co podnosi bezpieczeństwo i higienę pracy. Kosiarkę akumulatorową z łatwością wykorzystamy w koszeniu trawy między krzewami i drzewami.

Prosta obsługa

Wykorzystywanie kosiarki akumulatorowej nie powinno być dla nikogo kłopotliwe. Ze względu na niewielkie rozmiary, kosiarki są poręczne, w razie potrzeby można je też podnieść. Odpowiednio dobrana kosiarka akumulatorowa zapewnia opcję regulacji wysokości cięcia, dzięki czemu możemy ją dostosować do własnych, indywidualnych potrzeb. Istotna jest również kwestia kluczy zabezpieczających, które uniemożliwiają przypadkowe uruchomienie sprzętu przez dzieci.

Moc urządzenia

Przy wyborze kosiarki akumulatorowej warto zwrócić również uwagę na sam akumulator. Optymalność pracy zapewni nam system kontroli poziomu naładowania. Istotna jest również moc akumulatora, która wpływa na wydajność pracy.

Proste ładowanie

Jak wiadomo, po skończonej pracy kosiarkę akumulatorową należy podładować. Praktyczna ładowarka akumulatorowa umożliwi nam bezpiecznie ładowanie, zminimalizuje również użycie prądu. Przedłuży także żywotność akumulatora, co pozwoli korzystać z kosiarki przez lata.

Komplet – i po kłopocie

W akumulator i ładowarkę dobrze jest się zaopatrzyć w komplecie – żmudne wyszukiwanie kompatybilnych elementów nie będzie nam spędzało snu z powiek, dzięki czemu szybko będziemy mogli rozpocząć wiosenne prace ogrodowe.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię