Mechaniczne urządzenia do wiosennego ogrodu - co wybrać?

Zbudziłeś się już z zimowego snu i nabrałeś pozytywnej energii na resztę roku? To dobrze, bo w najbliższym czasie będziesz mógł ją spożytkować w ogrodzie. Wiosenne porządki mogą okazać się żmudne, jeśli Twoja piwnica przepełniona jest tradycyjnym, manualnym sprzętem, jak np. grabie, sekator, łopata czy siekiera. Nie przeczymy - są niezawodne w wielu sytuacjach, ale gdy doprowadzanie ogrodu do idealnego stanu zacznie Ci spędzać sen z powiek, warto zainwestować w mechaniczne urządzenia, które przyspieszą tempo prac. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Najpierw pozbądź się śmieci

Zanim zaopiekujesz się roślinami, w pierwszej kolejności zadbaj, aby Twoja posesja prezentowała się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Poza sezonem na trawniku, w alejkach i oczku wodnym zbiera się mnóstwo wilgotnych liści, połamanych patyków i nawianych odpadów z ulicy. Nie musisz jednak schylać się i w rękawiczkach zbierać do wiaderka wszystkich drobin - wyręczy Cię akumulatorowa dmuchawa, która oderwie od podłoża nawet ciężkie i mokre śmieci. Bezemisyjny akumulator sprawi, że z nieczystościami rozprawisz się bez hałasu i obawy, że wydmuchasz je za płot do sąsiada - możesz dostosować siłę wydmuchu do warunków, jakie panują w Twoim ogrodzie.

Usuń wady na drzewach i krzewach

Może się zdarzyć, że ciężkiej zimy nie przetrwają drzewa i krzewy. Jeśli zepsuta jest tylko ich część, musisz interweniować, by nie doszło do całkowitej erozji. Wyposażona w wygodny uchwyt akumulatorowa piła łańcuchowa pozwoli Ci przyciąć grube gałęzie nawet w niewygodnym miejscu na dużej wysokości. Z elektryczną piłą bez trudu wejdziesz na drabinę, a gdy już zrobisz swoje, zejdziesz na dół i usunięte łodygi potniesz na kawałki do pieca. Potem możesz już tylko przyglądać się, jak na starannie pielęgnowanych drzewach rodzą się nowe pędy, które rozłożą nad Twoim ogrodem naturalny, zielony parasol.

Trawnik naturalnym dywanem

Wraz z początkiem wiosny ożyje trawnik, na którym wcześniej może pojawić się nieprzyjemna pleśń pośniegowa. Do tego jeśli aura będzie obfita w opady i dni słoneczne na przemian, możesz być pewny, że Twoja murawa urośnie niczym ciasto na drożdżach. Ważne, abyś zapanował nad jej długością, żeby nie stworzyć wymarzonych warunków dla chwastów, które oszpecą „naturalny dywan”. W przestrzennych ogrodach nieoceniona okaże się kosiarka samojezdna, z którą jak na zwrotnym traktorku objedziesz całą posesję. Chyba, że wolisz bardziej tradycyjne sposoby - wówczas uniwersalne kosy spalinowe wezmą w opiekę Twój trawnik. Natomiast przy płocie, wokół rabatek czy ogrodowych monumentów, niezastąpione są wygodne w obsłudze podcinarki trawnikowe, dzięki którym dopieścisz murawę tam, gdzie nie zmieszczą się kosy i kosiarki.

Zostań złotą rączką w ogrodzie

Kiedy już wydaje Ci się, że Twój ogród jest przygotowany na tip-top, sprawdź, czy nie zaskoczą Cię wady w ławkach, albo balkonowych balustradach. Sięgnij po zestaw ogrodowy, w którym znajdziesz wszystko, co niezbędne dla złotej rączki. Dzięki akumulatorowej wiertarko-wkrętarce unikniesz zagrożenia, że w nieodpowiednim miejscu (i o złej porze) odkręci się ta jedna jedyna śrubka w krześle...

Ale to nie wszystko, co znajdziesz w zestawie. Asortyment nie ogranicza się jedynie do majsterkowania - zawiera również nożyce do żywopłotu, akumulatorową podkaszarkę i… odkurzacz do samochodu. W końcu z Twojego auta też wydostają się kawałki, które później utrudniają utrzymanie czystości w ogrodzie! 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię