Umywalka wpuszczana w blat - co warto wiedzieć?

Do porannej toalety i umycia rąk. Tak w skrócie można opisać podstawowe funkcje umywalek łazienkowych. Nie jest jednak tak, że te codzienne czynności w głównej mierze wyznaczają wybór tego wyposażenia. Łazienki są bowiem specyficznymi pomieszczeniami, w których każdy element powinien łączyć walory praktyczne z elegancją. Potwierdzają to umywalki wpuszczane w blat, które wciąż cieszą się sporą popularnością, choć na rynku systematycznie pojawiają się inne modele umywalek. Co warto o nich wiedzieć?

Przede wszystkim praktyczność umywalek wpuszczanych w blat jest widoczna w małych łazienkach. W nich liczą się tylko takie rozwiązania, które pozwolą osiągnąć maksimum praktyczności przy zagospodarowaniu jak najmniejszej przestrzeni. Umywalki wpuszczane w blat pozwalają upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, bo oprócz tego, że zajmują niewiele miejsca, mogą tworzyć jedność z szafką, na której się znajdują. To sprawia, że nie będziesz musiał specjalnie głowić się, że nie masz miejsca w łazience na odrębną szafkę i umywalkę.

Zamaskowany montaż

Błędem byłoby jednak stwierdzenie, że umywalki wpuszczane w blat są przeznaczone jedynie do zabudowania z szafką. Mogą być również zastosowane jako konstrukcje montowane z syfonem dekoracyjnym bez szafki podumywalkowej. Taką możliwość daje np. umywalka z niskim rantem, która nie wymaga specjalnego kompletowania z meblami łazienkowymi.

W praktyce jednak nieczęsto stosuje się dekoracyjne syfony, a wszelkie inne rury odpływowe nie cieszą wzroku. Wtedy sięga się po umywalki, do których należy dobrać odpowiednią szafkę. To dosyć duże wyzwanie, bo należy dostosować wymiary mebla łazienkowego do umywalki oraz sprawdzić, czy rozmieszczenia półek wewnątrz niego nie utrudnia schowany syfon. Nie musisz jednak bać się, że przy wyborze szafki będziesz z centymetrem w ręku mierzyć każdy bok i spisywać na kartce. Producenci często wyciągają rękę do klienta i ułatwiają mu to zadanie. Tak jest w przypadku umywalki wpuszczanej w blat Cersanit, do której producent dopasował szereg modeli szafek podumywalkowych.

Prostota i elegancja

A co jeśli Twoja łazienka jest mniejsza, niż można to sobie wyobrazić? Umywalka ONTARIO NEW może rozwiązać ten problem. Posiada ona wąską, 50-centymetrową misę o wygodnej powierzchni odkładczej. Wyposażona jest także w szablon, który ułatwi wycięcie otworów montażowych. Z tym modelem wszelkie ograniczenia łazienkowe schodzą na drugi plan.

Drugoplanowa nie powinna być jednak elegancja. Umywalki wpuszczane w blat należą do klasycznych rozwiązań łazienkowych, ale wcale to nie oznacza, że kompletnie pomijają względy dekoracyjne i nadają się jedynie do niewyróżniających się stylistycznie łazienek. Na przykład umywalka wpuszczana w blat Koło świetnie odnajdzie się w zarówno w skandynawskim, jaki nowoczesnym (industrialnym) wystroju pomieszczenia. To w połączeniu z minimalizmem umywalek sprawia, że wpuszczane w blat w modele nie służą już jedynie do porannej toalety oraz mycia rąk i z dużym powodzeniem stanowią aranżacyjne ożywienie dla każdej łazienki.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię