Wiosenne cięcie drzew i krzewów w ogrodzie

Początek wiosny to najlepszy moment na pierwsze porządki w ogrodzie. Nie chodzi tu jednak tylko o uprzątnięcie śmieci oraz innych skutków odchodzącej zimy. Równie ważne jest zatroszczenie się o krzewy i drzewa, nim jeszcze zakwitną. To istotny zabieg, aby w porę wyeliminować suche, połamane albo chore gałązki, które mogą wpłynąć na porost kwiatów lub owoców.

W zależności od warunków atmosferycznych za oknem, przełom marca i kwietnia uważa się za najlepszy moment na cięcie drzew i krzewów w ogrodzie. To właśnie wtedy rozpoczyna się wiosna, czyli przejściowa pora roku, na której wstępie krajobraz pozbawiony jest jeszcze zieleni liści oraz rozmaitych kolorów kwiatowych pąków. Wykorzystaj tę chwilę na usunięcie wszelkich niedoskonałości, które mogą zaszkodzić Twoim roślinom.

Niewygodny dostęp do krzewów

Zdarza się, że dostęp do krzewów jest niewygodny. Najczęściej spowodowane to jest gęstością porostu, albo obecnością chaszczy. Niezastąpiony w tej sytuacji jest długi sekator do gałęzi, który nie musi ograniczać się jedynie do krzewów. Średnica cięcia tego dwuręcznego urządzenia osiąga maksymalnie 40 cm zasięgu, a jego ostrze ze stali hartowanej pokryte jest teflonem. To gwarancja długowieczności sprzętu nawet wtedy, gdy korzystasz z niego intensywnie. Zresztą, innego wyjścia nie ma - niewygodne usytuowanie rośliny wymaga właśnie takiej pracy.

Z utrudnieniami przy formowaniu żywopłotu poradzą sobie nożyce teleskopowe do żywopłotu. Wszystko dzięki możliwości regulacji długości ramion oraz docisku ostrzy. W tradycyjnych nożycach problemem byłaby siła nacisku na rękojeść. Tu jest ona ułatwiona nie tylko dzięki wymienionym już usprawnieniom, ale też dzięki stali manganowej, z której wykonano ostrza. Do tego urządzenie jest bezpieczne - posiada antypoślizgową rękojeść. Nie musisz się martwić, że nożyce wypadną z rąk, gdy sięgniesz do odległej gałązki.

Prace na wysokości mogą być łatwe!

Jeżeli mowa o niewygodnym dostępie do krzewów czy drzew, należy pamiętać o przycinaniu tych roślin, które znajdują się na dużej wysokości. Nie musisz jednak stawiać drabiny i ryzykować wchodząc na nią z masywnymi urządzeniami, bo sekator teleskopowy z piłą do gałęzi sięgnie nawet na wysokość 2,25 m, a jego delikatna, aluminiowa konstrukcja nie przeciąży Cię. To świetny gadżet, bo oprócz klasycznego sekatora, wyposażony jest w specjalnie dokręconą piłkę, która zetnie nawet grubą gałąź. A jeśli nawet nie poradzi sobie z nią, bez problemu zrobi to elektryczna pilarka na wysięgniku. Urządzenie ma zasięg roboczy sięgający nawet czterech metrów, a mechaniczne ostrze nie wymusza na Tobie włożenia siły w ścinanie. To zdecydowanie łatwiejsze rozwiązanie, niż bieganie po szczeblach drabiny z ciężką, łańcuchową piłą.

Zejdź na ziemię

Kiedy już doprowadzisz swój ogród do dobrego stanu, warto zejść na ziemię i zadbać o najmniejsze szczegóły. Takimi z pewnością są wystające źdźbła trawy i chwasty wokół pni drzew, które trudno wyeliminować przy użyciu kosiarki. Do tego przydatna jest półautomatyczna podcinarka elektryczna z regulowanym kątem głowicy, która dopasuje się do każdej płaszczyzny. Z jej użyciem przygotujesz swój ogród tak, że mucha nie siada!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię