Wiosenne porządki na tarasie i balkonie - pożegnaj się z zimą definitywnie

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale kiedy nad Twoim ogrodem zacznie ich przelatywać znacznie więcej, to znak, że możesz zacząć biesiadny sezon na swoim tarasie lub balkonie. Każde przygotowania poprzedzają jednak porządki, a po zimie urastają one wręcz do rangi generalnych. Jeśli chcesz definitywnie zapomnieć o ostatnich, niełaskawych miesiącach, zadbaj o to, by rozprawić się ze śladami, jakie zostawiła zima na Twoim tarasie.

Odłóż miskę ze szmatką

Domyślasz się pewnie, że najpierw trzeba zająć się podłogą. Jeśli tak, to jesteś w błędzie! Owszem, posadzka na balkonie lub tarasie jest jednym z pierwszych wiosennych obowiązków, ale najpierw wypada doprowadzić do błysku okna. W końcu co z tego, że dokładnie wyszorujesz balkon, skoro przez brudną szybę nie dostrzeżesz swojego wysiłku?

Nie musisz jednak męczyć rąk, czyszcząc swoje okno na świat pogniecioną szmatką, z której będzie ciec woda po całym parapecie. Lepiej żebyś oszczędzał dłonie do innych prac, bo w doprowadzaniu szyb do stanu idealnego pomoże Ci poręczna myjka Kärcher, która takie powierzchnie czyści trzy razy szybciej, niż stary T-shirt. Nie zmęczysz się tym bardziej, że myjka wyposażona jest w regulowane ssawki do różnych powierzchni i nie trzeba jej dociskać. Natomiast jej cicha praca pozwoli nie myśleć, że właśnie zajmujesz się najbardziej niewdzięczną robotą.

Odłóż wiadro ze szczotką

Gdy już okna lśnią, możesz otworzyć balkonowe drzwi i postawić krok naprzód. Chyba że nie jest on tak idealny, jak Twoje szyby. Zimowa wilgoć może prowadzić do wielu zabrudzeń posadzki bez względu na to, z jakiego materiału jest wykonana.

Sposobem na usunięcie wszelkich plam bez wiadra i mopa jest kompaktowa myjka wysokociśnieniowa, która bez uszczerbku wyczyści każdą płaszczyznę. Dotyczy to zwłaszcza drewnianych parkietów, które zimą najmocniej dostają w kość. Myjka posiada system automatycznego uruchamiania i zatrzymywania pracy, co jest sporym ułatwieniem zwłaszcza wtedy, gdy na moment chcesz przerwać i zmienić moc strumienia. Gdy jest on bardzo duży, a zabrudzenia nadal nie schodzą (np. fugi między kafelkami łatwo nie dają za wygraną) - wlej do zbiornika specjalny środek.

Wlany roztwór zależy od powierzchni. Jeśli jest nią przywoływane już drewno, użyj środek do czyszczenia drewna, który posiada formułę 3 w 1 i oprócz usuwania brudu, pielęgnuje oraz chroni przed promieniowaniem UV. Jeśli zaś dostrzegłeś plamy z oleju lub tłuszczu, idealny będzie aktywny środek czyszczący, który nadaje się także do odplamiania silników i plandek.

Chwyć za konewkę

Nieodwołalne pożegnanie z zimą będzie możliwe, gdy rozpocznie się rozkwit kwiatów. Będzie on łatwiejszy, jeśli zdecydujesz się na nawóz na tarasy i balkony. To litrowy substrat, który przyspieszy porost ogrodowych pelargonii, begonii czy fuksji. Jedną butelkę nawozu możesz rozrobić nawet w 100 litrach wody, co oznacza, że jest niezwykle wydajny i z pewnością wystarczy Ci na cały sezon. Pamiętaj tylko, żeby nie przedobrzyć - sięgaj po konewkę z roztworem nie częściej niż raz w tygodniu. A jak już to zrobisz, to rozsiądź się w ogrodowym fotelu i obserwuj, jak dopełnieniem Twojego wysprzątanego tarasu stają się kwitnące kwiatuszki.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię